Tarik Skubal arată ca un as în victoria cu 5-0 a Detroit Tigers în fața Twins

Detroit Tigers au jucat o marcă câștigătoare de baseball, strălucind în toate cele trei fațete – lansare, lovire și apărare – împotriva gemenilor din Minnesota. Făcând clic pe toți cilindrii a fost o raritate în cea mai mare parte a acestui sezon.

Miercuri, Tigrii au executat un plan care aproape garanta victoria.

„Trebuia să începem să jucăm bine cu mult timp în urmă”, a spus managerul AJ Hinch. „Sperăm că, în ultimele săptămâni, ne-am văzut avansând în câteva domenii diferite… Începem să arătăm că clasamentele deoparte, recordurile deoparte, ne concentrăm mai mult pe joc.” mână și se întâmplă lucruri mai bune.

MULTUMESC MATE:Cum a scăpat Jonathan Schoop de depresie: „Voi lovi ca (Manny) Machado”

Starterul stângaci Tarik Skubal a lansat șapte reprize fără scor, reducându-și ERA la 2.15, iar doi relevi au contribuit cu o pereche de reprize fără scor. Infracțiunea a înregistrat nouă lovituri și a trecut ștafeta într-o repriză a cincea de patru runde. Apărarea, fără opritorul Javier Báez, nu a greșit până la greșeala de aruncare a lui Jeimer Candelario din a noua repriză.

Lanțul de la Tigri, Tarik Skubal, aruncă mingea din mănușă spre primul pentru unul în a treia repriză împotriva Gemenilor, miercuri, 1 iunie 2022, la Comerica Park.

Aceste performanțe au construit o victorie cu 5-0 în fața Gemenilor la Comerica Park în al patrulea din cinci jocuri pentru a lua seria. Tigrii (20-30) au câștigat 11 din ultimele 18 jocuri, precum și fiecare dintre ultimele două serii, ambele împotriva inamicilor AL Central.

În ciuda atacului și apărării solide, jocul de miercuri i-a aparținut lui Skubal. Tânărul de 25 de ani a dominat toate cele șapte reprize, permițând doar două lovituri și o plimbare cu șase lovituri.